Gollob w Cardiff broni pozycji lidera
Tomasz Gollob, fot: PAP

PAP
ostatnia aktualizacja: 2010/07/09 09:52

W sobotę na Millennium Stadium w Cardiff odbędzie się szósta runda indywidualnych mistrzostw świata na żużlu - Grand Prix Wielkiej Brytanii. Po pięciu liderem jest Tomasz Gollob, a drugie miejsce zajmuje Jarosław Hampel.

Tomasz Gollob wygrał poprzednią GP w Toruniu i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej MŚ. Pozostałe miejsca na podium także zajęli reprezentanci Polski - drugi był Rune Holta, a trzeci Jarosław Hampel. Tak dobrego startu nie zanotowali nigdy wcześniej, zresztą w tegorocznej rywalizacji spisująca się wyjątkowo.

Przed zawodami w Cardiff w klasyfikacji mistrzostw świata Gollob ma 78 pkt i o trzy wyprzedza Hampela. Trzecie miejsce zajmuje Duńczyk Kenneth Bjerre - 59 pkt, a czwarte broniący tytułu Jason Crump - 58 pkt.

W ubiegłym roku to właśnie Australijczyk wygrał w Cardiff, a Gollob zajął piąte miejsce. Na szóstej pozycji uplasował się Brytyjczyk Chris Harris, który w tym roku nie kryje, że liczy na dobry, a nawet na bardzo dobry start. 27-letni żużlowiec w 2007 roku po pasjonującej walce z Gregiem Hancockiem wygrał zawody w Cardiff i teraz ponownie marzy o miejscu na podium. Harris aktualnie jest w klasyfikacji GP na 11. pozycji, z dorobkiem 36 pkt.

Ale w Cardiff walkę o utrzymanie pozycji lidera zapowiada także Tomasz Gollob, który od początku sezonu jest w bardzo dobrej dyspozycji. Polak, choć nie jest zwolennikiem sztucznych torów, specjalnie przygotowywanych na jedne zawody, choć spisuje się na nich coraz lepiej.

W Cardiff zabraknie Rosjanina Emila Sajfutdinowa, który nadal nie wyleczył kontuzji ręki. W ubiegłym roku Rosjanin był negatywnym bohaterem zawodów - po kłótni z Brytyjczykiem Scottem Nichollsem doszło między nimi do bójki na pięści, którą pokazywało "na żywo" wiele stacji telewizyjnych.

Do Cardiff wybiera się w tym roku także silna ekipa czterech młodych mieszkanek Leszna, które w Anglii będą podprowadzały zawodników na start. Wioletta Cała, Justyna Pawlicka, Sandra Prałat i Andżelika Kuźniak bezpośrednio po zawodach będą jednak musiały wrócić do Polski, gdyż w niedzielę Unia zmierzy się na swoim torze z Betardem WTS Wrocław i tam również będą niezbędne.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail